Sorel, lider zonal în tipar la scară mare

Compania a a luat fiinţă în anul 1991 în Sibiu, cu capital integral românesc. Din anul 1997 activitatea firmei s-a orientat şi spre reclamă – publicitate. De atunciexecutăm diferite reclame, panouri publicitare, bannere, casete şi firme luminoase, litere volumetrice, gravură mecanică şi laser, inscripţionări auto, tipar digital, pliante, cărţi de vizită, etc.

Din anul 2002 am dezvoltat sectorul de tipar digital de mari dimensiuni. În acest moment societatea îşi desfăşoară activitatea în trei locaţii distincte (sediu – departament creaţie grafică şi producţie din Sibiu, str. Dorobanţilor 106, într-un spaţiu de 2000 mp, atelier producţie situat în Sibiu, str Al. I. Cuza 27 spaţiu 300 mp şi depozit atelier finisare situat în Cristian str. XIII nr. 9 – 600 mp). Colectivul firmei noastre este alcătuit dintro echipă de oameni tineri, deschişi permanent spre nou, capabili să se adapteze şi să se implice mereu pentru satisfacerea pretenţiilor oricărui client. Acest lucru a făcut posibilă stabilirea unor relaţii şi legături de afaceri de lungă durată cu firme de renume de pe piaţa sibiană şi nu numai. Strategia de dezvoltare pe termen lung ne obligă să avem stocuri permanente, un personal de înaltă calificare şi o distribuţie promptă către toţi clienţii noştri.

Calitate şi tehnologie de vârf
Din aceste motive am încercat să ţinem pasul cu ultimele tehnologii apărute în domeniu, fapt care se reflectă în dotarea cu utilaje şi în calitatea produselor şi serviciilor oferite. Sorel poate deveni şi partenerul dumneavoastră, sincer şi devotat, motivat de încredere, seriozitate şi dornic de colaborare. Societatea noastră este lider zonal în producţia de tipărituri de mari dimensiuni: banner, mesh, folie autocolantă, afiţe hârtie, etc.

Prin achizitionarea în perioada 2008 – 2012 a unor utilaje de ultimă generaţie, vă putem oferi tipar de mari dimensiuni (banner, mesh, hârtie foto, hârtie blueback, hârtie citylight, folie autocolantă etc) şi finisarea acestora la o foarte bună calitate. Dotările actuale ne permit să realizăm peste 2000 mp tipărituri diverse zilnic. În procesul nostru de producţie am implementat un sistem de management al culorilor care ne permite satisfacerea celor mai exigente pretenţii.

Alte detalii despre activităţile noastre găsiţi şi la
www.sorel-design.ro
www.invitatia.ro