Campania „Produs în Sibiu” aduce sibienii în stradă

  • 0 comentarii

Voluntarii campaniei „Produs în Sibiu” au ieșit joi seara în stradă, pe biciclete, pentru o acțiune inedită, ce a atras atenția asupra începerii unei noi ediții a Festivalului Astra Film. Astfel, peste 150 de cicliști s-au reunit în Piața Mică, unde, pe ritmurile intonate de Fanfara Transilvania, au purtat pancarte și stegulețe care să marcheze ediția aniversară, de 20 de ani, a festivalului internațional de film documentar, Astra Film Festival. Traseul parcurs a fost Piața Mare – str. A. Iancu – str. Constituției – Bdul Coposu – Piața Unirii- Bdul Bălcescu – Piața Mare.  La acest eveniment au participat voluntari de la Liceul Economic, Școala Brukenthal, organzația studențească AIESEC, Crucea Roșie și cicliști ai clubului Action Sport.

Evenimentul organizat joi, 10 octombrie, se înscrie în seria manifestărilor de pe agenda campaniei, cu scopul de a susține latura culturală a Sibiului. La sfârșitul acestei săptămâni sunt programate alte 2 manifestări stradale ce susțin economia locală, grupuri de voluntari mărșăluind în zona centrală a orașului pentru a atrage atenția asupra companiilor care produc în Sibiu. Astfel, sâmbătă, 12 octombrie și duminică, 13 octombrie, grupuri de voluntari vor mărșălui pe străzi, purtând pancarte cu lozinci de susținere a economiei locale. În plus, pe lângă mesajele de conștientizare, se vor regăsi date și cifre concrete despre firmele care produc în Sibiu, asigurând locuri de muncă și fabricând produse distribuite atât în țară, cât și peste hotare.  Toți sibienii care doresc să susțină campania „Produs în Sibiu” sunt așteptați să se alăture voluntarilor care participă la aceste evenimente, punctul de întâlnire fiind Piața Mare, în fața Muzeului Brukentahal, ora 18. Traseul parcurs este Piața Mare – Str.N. Bălcescu – Piața Unirii – Bdul Coposu- str. Constituției – str. General Magheru – str. A Iancu – Piața Mare.  Campania „Produs în Sibiu” are drept scop încurajarea consumului de produse locale și conștientientizarea modului în care ne putem implica activ pentru a avea o economie sibiană puternică. Campania „Produs în Sibiu” se defășoară în perioada 1 septembrie – 28 februarie.

 

 

Voluntarii campaniei „Produs în Sibiu” au ieșit joi seara în stradă, pe biciclete, pentru o acțiune inedită, ce a atras atenția asupra începerii unei noi ediții a Festivalului Astra Film. Astfel, peste 150 de cicliști s-au reunit în Piața Mică, unde, pe ritmurile intonate de Fanfara Transilvania, au purtat pancarte și stegulețe care să marcheze ediția aniversară, de 20 de ani, a festivalului internațional de film documentar, Astra Film Festival. Traseul parcurs a fost Piața Mare – str. A. Iancu – str. Constituției – Bdul Coposu – Piața Unirii- Bdul Bălcescu – Piața Mare.  La acest eveniment au participat voluntari de la Liceul Economic, Școala Brukenthal, organzația studențească AIESEC, Crucea Roșie și cicliști ai clubului Action Sport.

Evenimentul organizat joi, 10 octombrie, se înscrie în seria manifestărilor de pe agenda campaniei, cu scopul de a susține latura culturală a Sibiului. La sfârșitul acestei săptămâni sunt programate alte 2 manifestări stradale ce susțin economia locală, grupuri de voluntari mărșăluind în zona centrală a orașului pentru a atrage atenția asupra companiilor care produc în Sibiu. Astfel, sâmbătă, 12 octombrie și duminică, 13 octombrie, grupuri de voluntari vor mărșălui pe străzi, purtând pancarte cu lozinci de susținere a economiei locale. În plus, pe lângă mesajele de conștientizare, se vor regăsi date și cifre concrete despre firmele care produc în Sibiu, asigurând locuri de muncă și fabricând produse distribuite atât în țară, cât și peste hotare.  Toți sibienii care doresc să susțină campania „Produs în Sibiu” sunt așteptați să se alăture voluntarilor care participă la aceste evenimente, punctul de întâlnire fiind Piața Mare, în fața Muzeului Brukentahal, ora 18. Traseul parcurs este Piața Mare – Str.N. Bălcescu – Piața Unirii – Bdul Coposu- str. Constituției – str. General Magheru – str. A Iancu – Piața Mare.  Campania „Produs în Sibiu” are drept scop încurajarea consumului de produse locale și conștientientizarea modului în care ne putem implica activ pentru a avea o economie sibiană puternică. Campania „Produs în Sibiu” se defășoară în perioada 1 septembrie – 28 februarie.

octombrie 13, 2013

caută

Articole, Evenimente, Produse, Cariere, Producători Sibieni

Joburi în Sibiu

DESCRIERE\r\n\r\n\r\nSC SOMA SRL angajează lucrător necalificat în domeniul salubrității, pentru postul de înc...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru:...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru ...
Cu 119 ani de succes în automotive, 40 de locaţii internaţionale şi 50.000 angajaţi, Kromberg & Schub...
Soma Sibiu angajează! Căutăm șoferi profesioniști și șoferi profesioniști cu atestat pentru automacara...
\r\n Salariu de incadrare fix\r\n Bonusuri performanta/productivitate\r\n Tichete de masa de 20 lei/zi\r\n Prime d...
Principalele responsabilitati:\r\n\r\n Verifica semifabricatele si produsele finite din punct de vedere calitat...
Principalele responsabilitaţi:\r\n\r\n Operarea echipamentelor de productie\r\n Verificarea calitatii produsu...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie res...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie org...