Două noi spectacole de Radu Afrim (conferință de presă)

  • 0 comentarii

În ultimele săptămâni actorii Secției Române a Teatrului Național „Radu Stanca” din Sibiu au repetat intens două noi piese regizate de Radu Afrim. După ce recent a avut loc premiera piesei “Tattoo” la Secția Germană a teatrului, regizorul vine cu două noi montări inedite, care vin să confirme importanța Sibiului pe harta internațională a teatrului.

Astăzi, de la ora 10.30, la sala Turandot a Hotelului Ibis din Sibiu va avea loc conferința de presă a lansării celor mai noi spectacole de la Teatrul Național „Radu Stanca”. Vor fi prezenți Constantin Chiriac, directorul general al teatrului, regizorul Radu Afrim, scenograful Dragoș Buhagir, coregrafa Andrea Gavriliu și actorii din distribuția spectacolelor.

Cele două noi spectacole, „Girafe”, Fabula urbană #1 şi „Bizoni”, Fabula urbană #2, sunt realizate pe baza textelor dramaturgului catalan Pau Miró, și vor fi prezentate în avanpremieră sâmbătă, 20 decembrie şi duminică, 21 decembrie, de la ora 19:00, la sala mare a Teatrului Național „Radu Stanca”.

decembrie 17, 2014

caută

Articole, Evenimente, Produse, Cariere, Producători Sibieni

Joburi în Sibiu

DESCRIERE\r\n\r\n\r\nSC SOMA SRL angajează lucrător necalificat în domeniul salubrității, pentru postul de înc...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru:...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru ...
Cu 119 ani de succes în automotive, 40 de locaţii internaţionale şi 50.000 angajaţi, Kromberg & Schub...
Soma Sibiu angajează! Căutăm șoferi profesioniști și șoferi profesioniști cu atestat pentru automacara...
\r\n Salariu de incadrare fix\r\n Bonusuri performanta/productivitate\r\n Tichete de masa de 20 lei/zi\r\n Prime d...
Principalele responsabilitati:\r\n\r\n Verifica semifabricatele si produsele finite din punct de vedere calitat...
Principalele responsabilitaţi:\r\n\r\n Operarea echipamentelor de productie\r\n Verificarea calitatii produsu...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie res...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie org...