Expozitia „Balul tinerilor artisti”

  • 0 comentarii

Centrul Cultural Habitus (Piața Mică nr. 4 – subsolul Bisericii Catolice) găzduieste expoziția “Balul Tinerilor Artiști”. Sunt prezentate lucrări de artă conceptuală, pictură, desen, unele chiar desen în smoală, stencil pe pânză, grafică, sculpturi cinetice, gravură și un „performance art” folosind tehnica grafitti. În total sunt peste 40 de lucrări de artă contemporană realizate exclusiv de 13 artiști sibieni. Proiectul este o premieră la nivel local, fiind primul proiect de acest gen care reuseste să strângă un număr atât de mare de artiști sibieni tineri într-o expoziție de grup.

Expoziția poate fi vizitată în perioada 1 – 14 noiembrie 2013, zilnic, în intervalul 10:00 – 18:00 și reprezintă penultima etapă din cadrul proiectului “Balul Tinerilor Artiști”, momentul în care artiștii sibieni expun lucrările lor pentru public. Proiectul se va încheia în data de 14 noiembrie cu un bal dedicat artiștilor, la care participă reprezentanți ai mediului de afaceri din Sibiu.

Balul Tinerilor Artiști este o acțiune cofinanțată de Consiliul Local Sibiu prin Primăria și Casa de Cultură a Municipiului Sibiu. Scopul proiectului este de a prezenta şi susţine artiştii din spaţiul sibian. Mai multe detalii despre proiect pe http://contemporanart.ro/

noiembrie 4, 2013

caută

Articole, Evenimente, Produse, Cariere, Producători Sibieni

Joburi în Sibiu

DESCRIERE\r\n\r\n\r\nSC SOMA SRL angajează lucrător necalificat în domeniul salubrității, pentru postul de înc...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru:...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru ...
Cu 119 ani de succes în automotive, 40 de locaţii internaţionale şi 50.000 angajaţi, Kromberg & Schub...
Soma Sibiu angajează! Căutăm șoferi profesioniști și șoferi profesioniști cu atestat pentru automacara...
\r\n Salariu de incadrare fix\r\n Bonusuri performanta/productivitate\r\n Tichete de masa de 20 lei/zi\r\n Prime d...
Principalele responsabilitati:\r\n\r\n Verifica semifabricatele si produsele finite din punct de vedere calitat...
Principalele responsabilitaţi:\r\n\r\n Operarea echipamentelor de productie\r\n Verificarea calitatii produsu...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie res...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie org...