Produs în Sibiu – Tu ești cea mai importantă piesă

  • 0 comentarii

„Produs în Sibiu” a ajuns la un nou început. Se conturează, frumos și sigur, o tradiție în promovarea produselor locale, pe care campania o aduce în casele sibienilor, de mai bine de 4 ani. Succesul campaniei, ajunsă la cea de-a IV-a ediție, este confirmat atât de implicarea companiilor cu tradiție, care ne-au fost alături de-a lungul timpului, cât și de faptul că noi firme au răspuns oportunității de a fi prezentate comunității. Prin această campanie, sibienii au redescoperit produsele locale și implicit economia județului Sibiu, a avut de câștigat din legătura creată între producătorul și consumatorul local.

Noblețea acestui proiect ne obligă să-l continuăm! pentru companiile cu capital sibian care au evoluat în ultimii ani prin strategii inovative, prin standardizarea calității și prin viziune; pentru sibienii care au ajuns să aprecieze mărcile produse aici, să le cumpere și să aibă încredere în ele; pentru corporații, lideri pe piețele din străinătate, care produc în Sibiu oferind angajaților din județul nostru, locuri de muncă și calificare avansată, bazată pe o experiență de zeci sau sute de ani; pentru Sibiu.
Suntem cu toții implicați în reușitele celei mai ample campanii de recunoaștere și susținere a valorilor locale. Noi trebuie să-i încurajăm pe continuatorii tradiției rămase, pe cei care fac lucrurile cu responsabilitate. Noi suntem cei care trebuie să ducem misiunea mai departe.

Cea de-a IV-a ediție „Produs în Sibiu” se desfășoară în perioada 1 noiembrie 2015 – 1 februarie 2016. În cadrul său, se vor prezenta particularitățile, noutățile și principiile a zeci de companii producătoare din județul nostru. Scopul este de a conștientiza sibienii despre importanța majoră pe care o au în dezvoltarea economiei județului.
Campania este inițiată de Asociația „Produs în Sibiu” și susținută de Ziarul Sibiu100%.

 

noiembrie 6, 2015

caută

Articole, Evenimente, Produse, Cariere, Producători Sibieni

Joburi în Sibiu

DESCRIERE\r\n\r\n\r\nSC SOMA SRL angajează lucrător necalificat în domeniul salubrității, pentru postul de înc...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru:...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru ...
Cu 119 ani de succes în automotive, 40 de locaţii internaţionale şi 50.000 angajaţi, Kromberg & Schub...
Soma Sibiu angajează! Căutăm șoferi profesioniști și șoferi profesioniști cu atestat pentru automacara...
\r\n Salariu de incadrare fix\r\n Bonusuri performanta/productivitate\r\n Tichete de masa de 20 lei/zi\r\n Prime d...
Principalele responsabilitati:\r\n\r\n Verifica semifabricatele si produsele finite din punct de vedere calitat...
Principalele responsabilitaţi:\r\n\r\n Operarea echipamentelor de productie\r\n Verificarea calitatii produsu...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie res...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie org...