S-a deschis cea de-a doua ediție Sibiu Lights&More

  • 0 comentarii

Luni seara, de la ora 18:00, nu mai puțin de 80 de mii de leduri s-au aprins simultan pe pietonala Nicolae Bălcescu din Sibiu. Butonul de aprindere a fost apăsat de primarul interimar Astrid Fodor. După deschiderea oficială, trupa DOMINO, a concertat pe scena amplasată în zona fântânii arteziene vis-a-vis de cafeneaua La Etaj, iar la orele 19:00, a fost programat un impresionant foc de artificii, la Cazarma 90, dupa care Moș Crăciun și spiridușii lui vor fi pregătiți cu daruri pentru cei mici.
Toate aceste manifestări fac parte din Sibiu Lights&More, eveniment unic în România, gândit ca fiind unul complet, care să întregească atmosfera de sărbători. Cei care vor alege să ia la pas Pietonala centrală între 15 decembrie 2014 și 1 ianuarie 2015, se vor putea bucura de concerte, concursuri cu Moș Crăciun și vor putea cumpăra cadouri pentru apropiații lor, de la artizanii prezenți cu diverse produse la căsuțele montate în zona scenei”, spune Sandra Dragoman, manager Sibiu Ligths&More.
Sibiu Lights&More îl are ca amfitrion pe cunoscutul actor sibian Bogdan Sărățean, iar deschiderea oficială, precum și celelalte concerte cuprinse în eveniment, vor fi transmise live, pe internet, pe new.livestream.com/Romania-Live-Events/SibiuLights.

decembrie 17, 2014

caută

Articole, Evenimente, Produse, Cariere, Producători Sibieni

Joburi în Sibiu

DESCRIERE\r\n\r\n\r\nSC SOMA SRL angajează lucrător necalificat în domeniul salubrității, pentru postul de înc...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru:...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru ...
Cu 119 ani de succes în automotive, 40 de locaţii internaţionale şi 50.000 angajaţi, Kromberg & Schub...
Soma Sibiu angajează! Căutăm șoferi profesioniști și șoferi profesioniști cu atestat pentru automacara...
\r\n Salariu de incadrare fix\r\n Bonusuri performanta/productivitate\r\n Tichete de masa de 20 lei/zi\r\n Prime d...
Principalele responsabilitati:\r\n\r\n Verifica semifabricatele si produsele finite din punct de vedere calitat...
Principalele responsabilitaţi:\r\n\r\n Operarea echipamentelor de productie\r\n Verificarea calitatii produsu...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie res...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie org...