Workshop de „Studii vizuale ale ADN-ului urban” organizat la Sibiu

  • 0 comentarii

Centrul Cultural German Sibiu, în parteneriat cu agenţia andrews:degen organizează, în perioada 19 – 23 mai, un workshop cu tema „Studii vizuale ale ADN-ului urban” pentru sibienii talentaţi. Timp de o săptămână, participanţii la workshop vor avea posibilitatea de a explora oraşul Sibiu dintr-o altă perspectivă şi de a căuta un răspuns la întrebarea „Ce doresc să schimb?”, care reprezintă punctul central al atelierului. Fenomenele sociale şi urbane sunt puse sub semnul întrebării şi analizate critic. Sunt căutate şi puse în discuţie soluţii la problemele urbane. Sub îndrumarea a doi directori de artă şi designeri grafici de la agenţia andrews:degen din Amsterdam, participanţii vor concepe documentaţii şi intervenţii vizuale şi vor dezvolta strategii sociale.

Rezultatele vor fi publicate sub forma unei reviste şi prezentate în data de 23 mai, de la ora 18:00, în biblioteca Centrului Cultural German Sibiu. Workshop-ul a fost organizat cu succes şi în alte oraşe din România, China, Senegal, Turcia, Olanda, iar acum este oferit şi publicului sibian.
Pentru persoane cu vârsta peste 14 ani, participarea este gratuită, în funcție de locurile disponibile. Doritorii se pot înscrie până în data de 16 mai 2014, la Alexandra Muntean, e-mail: kultur@kulturzentrum-hermannstadt.ro. Informaţii suplimentare la telefon: 0269-21 08 30.

mai 7, 2014

caută

Articole, Evenimente, Produse, Cariere, Producători Sibieni

Joburi în Sibiu

DESCRIERE\r\n\r\n\r\nSC SOMA SRL angajează lucrător necalificat în domeniul salubrității, pentru postul de înc...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru:...
Avem nevoie de forțe noi și oameni noi cu inițiativă în echipa noastră. Avem posturi disponibile pentru ...
Cu 119 ani de succes în automotive, 40 de locaţii internaţionale şi 50.000 angajaţi, Kromberg & Schub...
Soma Sibiu angajează! Căutăm șoferi profesioniști și șoferi profesioniști cu atestat pentru automacara...
\r\n Salariu de incadrare fix\r\n Bonusuri performanta/productivitate\r\n Tichete de masa de 20 lei/zi\r\n Prime d...
Principalele responsabilitati:\r\n\r\n Verifica semifabricatele si produsele finite din punct de vedere calitat...
Principalele responsabilitaţi:\r\n\r\n Operarea echipamentelor de productie\r\n Verificarea calitatii produsu...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie res...
Cum ar trebui să fie această persoană ca să fie și ea și noi mulțumiți de colaborare?\r\n\r\n Să fie org...