Bijuteriile din lână și lumânări decorative de la Asociația Diakoniewerk

Asociația Diakoniewerk s-a înființat în 2006, iar în 2007 a fost deschis Centrul Ocupațional din Sibiu. Proiectul își are originile în Austria, unde Diakoniewerk Gallneukirchen este implicată de 150 de ani în îngrijirea și susținerea persoanelor cu dificultăți.

Produsele sunt listate într-un catalog disponibil la sediul din strada Mitropoliei, nr. 28 sau online, pe site-ul diakoniewerk.ro. Pot fi comandate și achiziționate direct de la sediu. Pe lângă bijuteriile din lână împâslită, oferă produse pentru diferite evenimente, mărturii pentru nunți, botezuri, lumânări. Mai fac globuri (tot din lână împâslită) și ornamente pentru Crăciun. Primesc și comenzi personalizate, pentru companii. În prezent, chiar au în lucru o comandă mare, 1000 de globuri pentru o companie din Germania.

Asociația Diakoniewerk