Concurs Centrul de Recuperare Sibiu

SECŢIUNEA I – ORGANIZATORUL CONCURSULUI
1. Organizatorul Concursului “Concurs Centrul de Recuperare Sibiu” este Asociația Produs în Sibiu, denumit în continuare Organizator, cu sediul social în Sibiu, str. Ştefan cel Mare, nr. 47, Ap. 4 desfășurând activități legate de implementarea Concursului, contactarea câștigatorilor și înmânarea premiilor, denumită în cele ce urmează „Organizator”.
2. Concursul se va derula conform prevederilor prezentului Regulament, (denumit în continuare („Regulament”), care este obligatoriu pentru toti participanții. În ceea ce priveste operațiunile privind colectari și/sau prelucrări de date cu caracter personal, acestea vor fi realizate de către Organizator.

SECŢIUNEA II – TEMEIUL LEGAL
1. Concursul este organizat în conformitate cu prevederile Ordonanței Guvernului nr. 99/2000, privind comercializarea produselor și serviciilor pe piață, cu modificările și completările ulterioare, precum și cu legislația română aplicabilă.

SECŢIUNEA III LOCUL DE DESFĂŞURARE ŞI DURATA CONCURSULUI
1. Concursul este organizat şi se desfăşoară in mediul online, pe pagina de Facebook https://www.facebook.com/ProdusInSibiu.
2. Concursul va începe în data de 19.09.22, și va dura până în 26.09.2022, ora 13:00, denumită în continuare “Perioada desfășurării Concursului” sau “Perioada Concursului”. Orice Participant care nu se încadrează în acest interval de timp nu va fi luat în considerare.

SECŢIUNEA IV DREPTUL DE PARTICIPARE
1. Concursul este deschis participării persoanelor cu domiciliu în Sibiu. Toți participanții trebuie să respecte termenii şi condiţiile prezentului Regulament Oficial (denumite în continuare „Participanţii”).
2. Participarea la acest concurs implică cunoaşterea şi acceptarea integrală, expresă şi neechivocă a prezentului Regulament.

SECŢIUNEA V REGULAMENTUL CONCURSULUI
1. Regulamentul este disponibil oricărui solicitant, în mod gratuit, pe întreaga durată a concursului online, pe link-ul publicat de Organizator in ziua inceperii concursului
2. Participarea la Concurs implică cunoașterea și acceptarea integrală, expresă și neechivocă a Regulamentului.

SECŢIUNEA VI MECANISMUL CONCURSULUI
1. Mecanismul concursului este: lasă un comentariu cu răspunsul corect la intrebare.
2. Ȋnscrierile care nu respectă prevederile prezentului Regulament vor fi invalidate.
3. Fără a afecta prevederile prezentului Regulament, Organizatorul îşi rezervă dreptul de a verifica situația respectivă, iar în cazul în care sunt constatate neregularități, respectiva înregistrare va fi invalidată.
4. Câștigătorii vor fi aleși prin extragere aleatorie și anunțați pe data de 26.09.2022, pe site-ul www.asociatiaprodusinsibiu.ro.

SECŢIUNEA VII PREMIILE
1. Ȋn cadrul acestui Concurs vor fi acordate un număr total de 3 premii:

✅5 zile cu 4 proceduri gratuite
✅consultație inclusă

2. Participanţilor la Concurs nu le sunt impuse nici un fel de cheltuieli directe sau indirecte suplimentare, doar cele cu ridicarea premiului, dacă este cazul.
3. Câștigătorii nu au posibilitatea și nici dreptul de a cere modificarea caracteristicilor premiilor si nici acordarea contravalorii în bani a premiilor. Câștigătorii sunt singurii beneficiari ai premiilor atribuite și nu pot ceda drepturile asupra premiilor câștigate unor alte persoane.

SECŢIUNEA VIII EXTRAGEREA ŞI DESEMNAREA CÂŞTIGĂTORILOR
1. Extragerea se va face de catre Organizator, folosind un tool specializat online de tragere la sorți.
2. La extragere participă toate înscrierile valide realizate în Perioada desfăşurării Concursului.

SECŢIUNEA IX ANUNŢAREA ŞI VALIDAREA CÂŞTIGĂTORILOR. ACORDAREA PREMIILOR
1. Anunțarea câștigătorilor
1.1. Anunțarea câştigatorilor se va face pe 26.09.2022, conform secțiunii 6 de mai sus.

SECŢIUNEA X PROTECŢIA DATELOR CU CARACTER PERSONAL
Organizatorul se obligă să respecte prevederile Regulamentului (UE) nr. 679/2016 (în continuare „GDPR”), privind protecția datelor personale ale Participanților stocate pe durata Concursului și ulterior acesteia. Ca atare, Organizatorul se angajează să păstreze confidențialitatea datelor personale ale Participanților la Concurs și să le utilizeze conform legislatiei în vigoare.